5 ciekawych filmów z księgowymi w tle

tlo

Praca księgowego wydaje Ci się monotonna i nudna? Wydawać by się mogło, że księgowość nie jest typowym tematem dla filmów, a jednak wielokrotnie na dużym i małym ekranie pojawiały się motywy związane z podatkami, rachunkowością i finansami. Chociaż zajmowanie się tymi zagadnieniami rzeczywiście wymaga przede wszystkim wiedzy, cierpliwości i skrupulatności, to jednak księgowi są ludźmi z pasją i wielkim zaangażowaniem. Poznaj filmy z księgowymi w tle, które zdecydowanie warto obejrzeć.

1. Księgowy (2016)

To film, który zdecydowanie musi rozpocząć nasze zestawienie. Jest to naprawdę dobry thriller z Benem Affleckiem w roli głównej. Tytułowy bohater jest audytorem, specjalizującym się w ujawnianiu finansowych oszustw w korporacjach. W filmie zachwycają nie tylko efektywnie zrealizowane sceny, ale również ciekawa intryga i dobre tempo akcji. Wprawdzie codzienna praca w biurze rachunkowym nie jest aż tak ekscytująca (i niebezpieczna), to jednak zdecydowanie warto obejrzeć „Księgowego”.

2. Wilk z Wall Street (2013)

Jest to komediodramat, który ukazuje bardzo trudne czasy Wall Street, kiedy dochodziło do licznych przekrętów finansowych, wyłudzeń pieniędzy od drobnych przedsiębiorców, malwersacjach podatkowych. W roli głównej występuje Leonardo DiCaprio, który wciela się w postać amerykańskiego maklera giełdowego, Jordana Belforta (realna postać). Reżyserem obrazu jest Martin Scorsese.

3. Księgowy Auschwitz (2018)

Tytułową postacią w tym filmie jest Oskar Gröning, człowiek zwany księgowym Auschwitz. Jest to postać historyczna, członek SS z czasów II wojny światowej, który w latach 1942-1944 pełnił funkcję księgowego w niemieckim-nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Odpowiadał za selekcję rzeczy osobistych więźniów i pomordowanych, a także gromadzenie i podział ich oszczędności. Film skupia się przede wszystkim na procesie sądowym Oskara Gröninga, który został uznany za współwinnego zamordowania co najmniej 300 tys. ludzi.

4. Lista Schindlera (1993)

To kolejny dość trudny w odbiorze film, który jednak zdecydowanie warto zobaczyć. Jest to przejmująca opowieść o Holokauście, której akcja w dużej mierze toczy się w Krakowie (w filmie występuje wielu polskich statystów). Jednym z głównych bohaterów jest księgowy Itzhak Stern, który pracował dla niemieckiego fabrykanta Oskara Schindlera. Wspólnie udało im się ocalić ponad 1000 ludzi.

5. Ozark (2017)

Jest to propozycja dla miłośników seriali. Opowiada o doradcy finansowym, który zajmował się praniem brudnych pieniędzy dla mafii narkotykowej. Kiedy sprawy się komplikują, musi ociekać wraz z rodziną z Chicago do kurortu Ozarks w Missouri, gdzie czekają go kolejne perypetie. Idealna propozycja na zimowe wieczory.

Wróć

Copyright © 2021 Perfekt Biuro Rachunkowe. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Created by: Weben.pl