BLOG

tlo

Rozliczenie podatku UK. Jakie dokumenty będą potrzebne?

Osoby, które były zatrudnione w Wielkiej Brytanii, mogą ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego nawet po powrocie do Polski. Jakie dokumenty są potrzebne, ale rozliczyć podatek z UK? Podpowiadamy w dalszej części naszego wpisu.

Czytaj więcej

Od stycznia 2021 niektóre osoby pracujące za granicą zapłacą wyższe podatki. Jak to możliwe?

Polscy rezydenci podatkowi pracujący za granicą są zobowiązani do rozliczania wszystkich swoich dochodów w Polsce, niezależnie od tego, w jakim kraju je uzyskali. Do tej pory część z nich mogła korzystać z tzw. ulgi abolicyjnej, jednak od 1 stycznia 2021 r. w życie weszły nowe przepisy, które znacząco ograniczyły tę możliwość. Na jakiej zasadzie ulga abolicyjna pozwala płacić niższe podatki, kto i ile straci na wprowadzonych zmianach podatkowych, a kogo one nie obejmują? Wyjaśnimy w dalszej części wpisu.

Czytaj więcej

Księgi handlowe. Kto jest zobowiązany do ich prowadzenia?

Księgi handlowe lub też księgi rachunkowe, często określane też pełną księgowością, to forma rozliczeń obowiązkowa dla niektórych podmiotów gospodarczych (niektórzy mogą się na nią zdecydować dobrowolnie). Kto jest zobowiązany do prowadzenia ksiąg handlowych? Dowiesz się tego w dalszej części naszego wpisu.

Czytaj więcej

Co trzeba zrobić, żeby zostać księgową?

Wybór odpowiedniej ścieżki zawodowej nie jest prosty, a zapotrzebowanie na specjalistów w różnych dziedzinach stale się zmienia. Jednak w związku z tym, że nowe firmy cały czas pojawiają się na rynku, stale rośnie popyt na obsługę księgową przedsiębiorstw. Właśnie dlatego wiele osób interesuje się podjęciem pracy w księgowości. Taka osoba zajmuje się przede wszystkim prowadzeniem ksiąg rachunkowych, katalogowaniem faktur czy dopełnianiem wszelkich niezbędnych formalności, do których zobowiązana jest firma na przykład wobec urzędu skarbowego czy innych instytucji. Co trzeba zrobić, żeby zostać księgową?

Czytaj więcej

Copyright © 2021 Perfekt Biuro Rachunkowe. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Created by: Weben.pl