IP BOX – ULGA PODATKOWA - PŁOCK

W 2019 roku wprowadzono ulgę podatkową IP BOX, która ma przyczynić się do intensyfikacji branży badawczo-rozwojowej. Powyższa ulga polega na preferencyjnym opodatkowaniu PIT stawką 5%. Niższe opodatkowanie odnosi się do dochodów uzyskiwanych z tytułu prawa własności intelektualnej. Głównym celem wprowadzenia IP BOX jest pobudzanie inwestycji w badania i rozwój w różnych branżach, co ma przyczynić się do powstawania większej ilości patentów, nie tylko krajowych. Jednak, aby móc skorzystać z IP BOX nie tylko należy prowadzić działalność badawczo-rozwojową, ale również prowadzić ewidencję księgową, która przejrzyście dokumentuje realizowane projekty o charakterze badawczo-rozwojowym, co także Państwu oferujemy.

Szczegóły rozliczania IP BOX

Nasze biuro rachunkowe Perfekt oferuje Państwu kompleksowe rozliczanie ulgi IPBOX oraz prowadzenie ewidencji księgowej. Składa się ona między innymi z opisu danego projektu, ram czasowych jego rozpoczęcia i zakończenia, jak również odpowiedniej klasyfikacji dokumentów księgowych, dzięki czemu wyliczamy wskaźnik Nexusa – dający końcową podstawę naliczenia preferencyjnej stawki podatku 5%.

Posiadamy doświadczenie oraz znajomość obowiązującego prawa, które pozwalają nam na rzetelne prowadzenie księgowości branży IT.

Dlatego jeśli szukają Państwo biura rachunkowego, które prowadzi rozliczenia IP BOX oraz zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem tej ulgi, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

                                                       kalkulator_polski_ład_v5

sprawdź opłacalność wykorzystania ulgi  IP Box  oraz wybierz odpowiednią formę rozliczeniową w 2022 roku

Copyright © 2024 Perfekt Biuro Rachunkowe. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Created by: Weben.pl