Księga przychodów i rozchodów

Podatkowa księga przychodów i rozchodów - Płock

Obowiązek rozliczania się z Urzędem Skarbowym dotyczy praktycznie każdego przedsiębiorstwa. Najbardziej ogólną formą rozliczeń jest prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. W przypadku dużych przedsiębiorstw samodzielne rozliczanie może być czasochłonne. Dlatego pomoc podatkowa i skorzystanie z usług doświadczonego biura rachunkowego może znacznie usprawnić ten proces. Naszym Klientom oferujemy pełny zakres prac dotyczących prowadzenie księgi przychodów i rozchodów w ich imieniu. Natomiast nowym przedsiębiorcom oferujemy również pomoc w założeniu księgi zgodnie z obowiązującym wymaganiami. Sprawdź, co możemy wykonać za Ciebie.

Co obejmuje księga przychodów i rozchodów?

Księga przychodów i rozchodów od 01.01.2022 roku będzie możliwa do prowadzenia tylko za pomocą programów komputerowych, gdyż dojdzie obowiązek przesyłania drogą elektroniczną do urzędu skarbowego księgi i ewidencji środków trwałych. 

Oferowane przez nas usługi spełniają wszystkie wymagania dotyczące prowadzenia księgi przychodów i rozchodów oraz możliwości elektronicznego przekazywania dokumentów do urzędów państwowych. Nasza praca obejmuje:

  • bieżące analizowanie i księgowanie przychodów, towarów, kosztów zwykłych i wynikających z prac badawczo-rozwojowych, dokumentów międzynarodowych,
  • księgowanie list płac, składek ZUS,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych,
  • przesyłanie do Urzędu Skarbowego jednolitych plików kontrolnych miesięcznych JPK_V7 i kwartalnych JPK_V7K,
  • naliczanie podatku dochodowego,
  • sporządzanie i przesyłanie do Urzędu Skarbowego rocznych zeznańPIT-36, PIT-36L,
  • sporządzanie sprawozdań do GUS, PFRON, KOBIZE, Urzędu Marszałkowskiego.

Jeśli są Państwo zainteresowani profesjonalnymi usługami prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, to zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi specjaliści przedstawią szczegóły współpracy, a w razie dodatkowych pytań pozostają do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do poznania oferty usług biura księgowego oraz usług kadr i płac.

 

Copyright © 2024 Perfekt Biuro Rachunkowe. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Created by: Weben.pl